نسخه مناسب چاپ
نسخه مناسب ذخيره
ارسال به ايميل ديگران
ارسال به ياهو مسنجر
نظرات [0]
اندازه متن: +  -
تعداد بازديد: 1
صورتجلسه كميته علمي همايش

 همايش بارنگري برنامه‌هاي درسي علوم انساني: چالش‌ها و چشم‌اندازها

مورخ 7 تير ماه 1391

حاضران: آقايان دكتر ملكي، دكتر مهرمحمدي، دكتر فراستخواه، دكتر علي عسگري، دكتر آرمند، يزداني و دكتر شهيدي (انجمن روانشناسي) و خانم‌ها دكتر صمدي و نصوري (انجمن مديريت ايران)

جلسه با نام و ياد خدا و در دو محور آغاز شد

محور اول بحث: محل و زمان برگزاري همايش

دكتر علي‌عسگري: بر اساس توافق با رياست پژوهشگاه علوم انساني، همایش در سالن پژوهشگاه و در تاریخ 6 و 7 دي ماه انجام می شود.

آقاي يزداني: پيشنهاد مي‌كنم تفاهم نامه‌ای شفاف با شرح وظايف طرفين به امضا برسد.

محور دوم: محتوای همایش

دكتر ملكي: چند نكته در این خصوص اهميت دارد. اول اينكه فراخوان از طريق سايت اطلاع رساني شده است. همچنین از آن جهت كه اين همايش خاص است، بايد با افراد متخصص مكاتبه شود و تقاضاي مقاله تخصصي داشته باشيم. نكته ديگر اينكه بايد ساختار برنامه دو روز همايش را تنظيم كنيم. يك روز را به انجمن‌ها اختصاص دهيم و يك روز هم تخصصي و برگزاري ميزگرد باشد.

دكتر مهرمحمدي: همانگونه که قبلا بحث شد بخشي از مقالات مختص انجمن‌ها است که باید براساس چهارچوب علمي تهيه شود. انجمن‌ها مي‌توانند از اين فرصت استفاده كنند و به بازنگري رشته خودشان بپردازند. بخش ديگر مربوط به سخنراني هاي كليدي است. از قبل افراد را براي اين كار دعوت مي‌كنيم. يك بخش هم مربوط به افرادي است كه از طريق فراخوان مقاله ارسال مي‌كنند كه قابل پيش بيني نيست و پيشنهاد مي‌كنم اينگونه مقالات به صورت چاپي ارائه خواهد شد. اما فراتر از سخنرانان كليدي ميزگردهاي تخصصي است كه مي‌تواند با حضور متوليان و مسئولان اين امر برگزار شود و براي اين كار بايد به طور ويژه تدارك ديده شود. هدف تغيير عالمانه، عادلانه و آگاهانه است.

دكتر فراستخواه: پيشنهاد مي‌كنم موضوعات جدي مورد توجه قرار گیرد تا بتوانيم محتواي همايش را ارتقا دهيم و موجب ترويج دانش جديد شویم بازنگري برنامه درسي به لحاظ معنوي، علمي و اخلاقي موضوع مهمي است. آدمهايي را شناسايي كنيم كه طرح‌هاي ملي را برعهده دا‌شته‌اند و برای سخنرانی دعوت کنیم.

دكتر علي عسگري: هدف ما نقد و تفسير بازنگري است. وظيفه هر انجمن و با برنامه درسي است كه نگاه نقادانه به موضوع داشته باشيم. از افرادي كه نقدهاي جدي داشته‌اند استفاده كنيم.

دكتر صمدي: با توجه به محورها پیشنهاد می کنم افراد متخصص مورد شناسایی قرار گیرند.

دكتر شهيدي: هميشه بازنگري در جامعه ما با تغيير همراه بوده است. اهداف باید به صورت شفاف مشخص شود تا بتوانیم يك كار سودمند داشته باشيم.

آقاي يزداني: انتخاب افراد باید موضوع محور باشد و نه شخصیت محور.

دكتر آرمند: باید سعي كنيم افراد بيشتري را درگير كنيم. اطلاع رساني دراين خصوص قوي باشد. انجمن مستقيم با نمايندگان انجمن‌ها در ارتباط باشند.

دكتر مهرمحمدي: بايد به طور دقیق مشخص شود كه نقش انجمن‌هاي مشاركت كننده در اين همايش چيست و چه انجمن‌هايي قرار است همكاري داشته باشند. درخصوص ميزگردها بايد عرض كنم جذابيتي كه در ميزگرد ايجاد مي‌شود در سخنراني نيست. بهتر است از تعداد سخنرانيها كاسته شود و ميزگردها را افزايش دهيم و افراد را به سمت ميزگرد هدايت كنيم.

آقاي يزداني: پيشنهاد مي‌كنم كارگروه هایی برای پیگیری کارها تشكيل دهيم.

دكتر ملكي: درخصوص انجمن‌ها ظرف روزهاي آينده پيگيري خواهد شد. بايد يك تواضع بين سخنرانان و ميزگردها برقرار باشد.

پيشنهاد دكتر مهرمحمدي درخصوص چگونگي اجراي برنامه‌ها در دو روز همايش

روز

برنامه های صبح

برنامه های عصر

روز اول

6/10/91

9:30-8  افتتاحيه

4-2  سخنراني 4 انجمن

12-10  سخنرانان كليدي

5-4 ميزگرد تخصصي (مسئولين دولتي)

روز دوم

7/10/91

10-8   سخنراني 4 انجمن

3:30-2   سخنرانان كليدي

12-10:30 ميزگرد

5-4   ميزگرد تخصصي و اختتامیه

 دكتر ملكي: از اعضاي كميته علمي هم براي سخنراني دعوت شود.

دكتر فراستخواه: پيشنهاد مي‌كنم از سخنران خارجي نیز دعوت شود.

دكتر مهرمحمدي: پس از شناسايي افراد طبق يك نامه همراه با فراخوان ارسال شود.

در پایان دکتر ملکی درخواست کردند اسامی سخنران های پیشنهادی به دبیرخانه اعلام شود تا در کمیتة علمی مورد بحث و بررسی قرار گیرد و دعوت نامه های آنها ارسال شود.

نظرات [0]اطلاعات شما ذخيره شود ؟