نسخه مناسب چاپ
نسخه مناسب ذخيره
ارسال به ايميل ديگران
ارسال به ياهو مسنجر
نظرات [0]
اندازه متن: +  -
تعداد بازديد: 1
صورتجلسه كميسيون روابط بين‌الملل دي ماه 90

صورتجلسه كميسيون روابط بين‌الملل

تاريخ 12/10/90 / ساعت 17:00 الي 18:30

حاضران در جلسه:  آقايان:  دكتر مهرمحمدي، دكتر طلايي، دكتر اماني طهراني و  رضوي،  / خانم‌ها: طيبي ، نورآبادي و خسروي

غايبين: دكتر صدري ، دكتر عصاره ، دكتر عناني،  دكتر بهرنگي ،  مهندس زرافشان،  دكتر صفايي

-          قبل از دستور

دكتر مهرمحمدي: درخصوص سفر مطالعاتي كره جنوبي جلسه روز پنج شنبه برگزار شد و علاقمندان به شركت در اين سفر حضور داشتند. تاريخ سفر به اسفند ماه 90 موكول شد. و براي اين كار بايد با سفارت ايران در كره رايزني كنيم كه قرار است آقاي جعفرآبادي از طريق آقاي درويشي كار را پيگيري كنند.

-          فعال سازي سايت انگليسي انجمن.

دكتر مهرمحمدي : با آقاي دكتر صفايي موحد درخصوص فعال سازي و به روزرساني محتواي سايت صحبت شود و اين كار با هماهنگي آقاي رضوي و جمع‌آوري محتويات  و رخ دادهاي بين‌المللي در قالبهاي جذاب توسط خانم ‌ها  نورآبادي و طيبي دنبال شود.

خانم طبيبي: در رابطه با گزارش رويدادهاي بين المللي ، به نظر من بهتر است اطلاعات دقيق اعم از عنوان- تاريخ برگزاري- محل برگزاري – مهلت ارسال چكيده و مقاله- برگزار كنندگان و محورهاي همايش‌هاي بين‌المللي به طور دقيق روي سايت اعلام شود.

-         ارائه گزارش كارگاه تخخصي زبان

دكتر مهرمحمدي: كارگاه زبان به حمدالله در تاريخ 26 و 27 آذر ماه در دانشگاه شهيد بهشتي با حضور دكتر نساجي و به مديريت دكتر عناني برگزار شد و با استقبال و بازخورد خوب شركت كنندگان روبرو شد.

-         كارگاه بين‌المللي كردن برنامه‌هاي درسي آموزش عالي

دكتر مهرمحمدي: در اين خصوص با دكتر فتحي صحبت شده كه با توجه به شناخت ايشان از اين حوزه  قرار است 3-4 نفر از متخصصان را در اين رابطه معرفي كنند تا هرچه زودتر تدابير برگزاري كارگاه آماده شود و ان شا الله در جلسه بعد با حضور دكتر فتحي كار دنبال مي‌شود.

آقاي رضوي:  پيشنهاد مي‌شود انجمن  به دنبال اسپانسرهاي ثابت براي برطرف كردن دغدغه‌هاي مالي برگزاري همايش ها و كارگاه‌هاي آموزشي  باشد  كه چه تسهيلات و بودجه‌اي در اين زمينه مي توانند در اختيار انجمن‌ قرار ‌دهند . در رابطه با مسائل اجرايي برگزاري كارگاهها هم بنظر مي رسد بايد تمهيدات لازم براي برنامه ريزي اجرايي در دبيرخانه انجمن پيش بيني شود.

مصوبه: کمک های کمیسیون انجمن های وزارت علوم به فعالیت های بین المللی پیگیری شود. کمک های دفتر روابط بین الملل وزارت علوم (دکتر دوستدار) به فعالیت های بین المللی چه می تواند باشد (با دعوت از آقای سلطاني)

-         برگزاري كارگاه آموزش زبان با حضور آقاي جكسي  ريچاردز

دكتر طلايي: با توجه به تعطيلات پايان سال 2011 و سال نو ، موفق به برقراري ارتباط با آقاي ريچاردز نشدم كه ان شاءالله در جلسه بعد نتيجه آن گزارش خواهد شد.

دكتر مهرمحمدي: پيشنهاد مي‌شود در اين خصوص براي تعيين تكليف و برنامه ريزي يك پروپوزال نهايي آماده كنيد و اين كارگاه هم مي‌تواند با همكاري انجمن تلسي برگزار شود.

مصوبه: مسئوليت كارگاه دكتر طلايي  با همكاري دكتر عناني است ، زمان برگزاري ارديبهشت 1391

خارج از دستور

-         توليد برنامه درسي نمونه براي كشورهاي اسلامي در زمينه آموزش زبان انگليسي

دكتر مهرمحمدي: اين بحث همكاري با آيسسكو است كه در اين خصوص با دكتر صدري صحبت و يك پروپوزال در زمينه آموزش زبان انگليسي براي سال 2012 ارسال شد .

-         دومين همايش بين‌المللي انجمن

موضوع دومين كنفرانس بين‌المللي: "كيفيت در برنامه‌هاي درسي آموزش عالي" انتخاب شده كه دبير علمي آن دكتر فتحي است و اواخر سال 2012 با محوريت وزارت علوم برگزار خواهد شد.

-         تأسيس فوكال پوينت آي بي اي

آقاي رضوي: طبق صورتجلسه آذرماه ،  قرار بود اين كار توسط مهندس زرافشان پيگيري شود كه به دليل عدم حضور ايشان اين بحث به جلسه بعد موكول مي‌ گردد

مصوبه: موضوع با ایشان پیگیری شود تا در جلسه آینده به نتیجه نهائی برسیم.

-         عضويت در WCCI

آقاي رضوي :  براي  عضويت انجمن در wcci ، ابتدا مي بايست ده نفر از اعضا انجمن به طور جداگانه عضو شود كه هزينه هر نفر 100 دلاربوده  است و بعد از ان ،  انجمن نيز به عضويت WCCI درمي‌آيد. . ضمنا ، اين مركز بك سازمان غيردولتي وابسته به سازمان ملل متحد  است .

دكتر مهرمحمدي :  به نظر مي رسد ابتدا بايد يك  بررسي دقيقتر در باره اهداف و برنامه هاي اين انجمن صورت گيرد و بعد از ارائه نتيجه آن در جلسه بعد ،  موضوع براي بررسي و تصميم گيري نهايي  در دستور كار هيات مديره فرار گيرد.

مصوبه: جناب دکتر امانی اهداف و ماموریت این انجمن را بررسی خواهند کرد و در جلسه هیئت مدیره برای دریافت تائیدیه عضویت طرح موضوع خواهند کرد

-         تأسيس شعب خارج از كشور

 دكتر طلايي: با توجه به تجربه من در سفر به دبي، بهتر است عنوان تأسيس شعبه به تفاهم‌نامه همكاري تغيير كند. مثلا انجمن مطالعات برنامه درسي ايران و انجمن مطالعات برنامه درسي افغانستان و يا تاجيكستان يك كنسرسيوم تشكيل دهند.

آقاي رضوي: در حال حاضر همكاراني هستند  كه در تاجيكستان مشغول تحصيل در دروه دكتري هستند كه مي‌توان با كمك اين افراد  ضمن معرفي انجمن و ظرفيت هاي آن ،  زمينه هاي همكاري در قالب تفاهم نامه  بررسي گردد.

دكتر اماني: مي‌توان در تفاهم‌نامه ، عضويت رايگان 50 نفر اورده شود و بازديد دوطرفه صورت گيرد.

دكتر مهرمحمدي: تأسيس واحدهاي برون مرزي روال نافرجامي است ، بهتر است اين كار متوقف شود و با شناسايي و ارتباط با تك تك دانشگاه‌ها در كشورهاي مختلف ، تفاهم‌نامه همكاري منعقد گردد.بجاي آن خوب است در جهت تأسيس فدراسيون‌هاي بين‌المللي برنامه درسي اتفاقي بيافتد. ما در شناسايي انجمن‌هايي مثل خودمان در كشورهاي اسلامي عاجز بوديم و زماني از دكتر صدري خواسته بوديم كه اين كار صورت گيرد اما با توجه به پيگيريهاي انجام شده هيچ نتيجه‌اي دريافت نكرديم. از چه طريقي مي‌توان در سطح آسيا براي شناسايي انجمن‌ها و ارتباط برقرار كردن با آنها براي تأسيس تشكيلات فدراسيون بين‌المللي به نتيجه رسيد؟

دكتر طلايي: با توجه به انگشت شمار بودن اين انجمن‌ها من مي‌توانم انها را شناسايي كنم و اعضا ديگر هم كه با دانشگاه‌ها ارتباط دارند همكاري كنند. مالزي در اين حوزه پتانسيل خوبي است.

آقاي رضوي: براي شناسايي انجمن‌ها خانم نورآبادي از طريق اينترنت يك جستجويي انجام دهند وبا كمك  دانشجويان ايراني در كشور تاجيكستان مي توان اين مراكز را  شناسايي كرد. به نظرم تورهاي مطالعاتي هم فرصت خوبي براي شناسايي و برفراري ارتباط با اين مراكز و بررس زمينه هاي همكاري و عقد تفاهم نامه است ..

خانم طيبي: پيشنهاد مي‌كنم يك جستجوي عربي هم براي شناسايي انجمن‌هاي تخصصي برنامه درسي و يا آموزشي كشورهاي منطقه به زبان عربي صورت گيرد .

مصوبه: آقاي حيدري براي شناسايي كشورهاي عربي، دكتر طلايي براي شناسايي انجمن‌هاي خارجي در منطقه آسيا- و دانشجويان تاجيكستاني در خصوص كشور تاجيكستان...

در پايان قرار شد گزارش 9 ماهه عملكرد كميسيون توسط آقاي رضوي به دبيرخانه ارسال شود

نظرات [0]اطلاعات شما ذخيره شود ؟