نسخه مناسب چاپ
نسخه مناسب ذخيره
ارسال به ايميل ديگران
ارسال به ياهو مسنجر
نظرات [0]
اندازه متن: +  -
تعداد بازديد: 1
صورتجلسه دومين جلسه هيئت مديره در سال 1391

جلسه شماره 2

صورتجلسه هيئت مديره انجمن مطالعات برنامه درسي

مورخ:  2 ارديبهشت ماه 1391

ساعت: 16 الي 18

حاضران: جناب آقايان دكتر ملكي، دكتر مهرمحمدي، دكتر عصاره، دكتر خسروي، دكتر جوادي‌پور، يزداني و خانم دكتر صمدي

غايبين: دكتر قاسم‌پور، دكتر موسي‌پور، دكتر تاجيك اسماعيلي

قبل از دستور:

-          دكتر ملكي گزارشي از شركت در جلسه هم‌انديشي انجمن‌هاي علوم انساني در خانه انديشمندان ارائه كردند و ضرورت رسيدگي و به روز رساني سايت انجمن را متذكر شدند.

دكتر ملكي: سايت نيازمند يك متولي است. يك نفر از اعضا هيئت مديره به عنوان مديريت محتواي سايت انتخاب شود و از اين جهت سايت را تغذيه كند. مطابق نظر هيات مديره مقرر گرديد آقاي جواد يزداني مديريت محتوايي سايت را به عهده بگيرند و با همكاري ساير همكاران از جمله آقاي دكتر عليرضا صادقي، كيفيت سايت را بهبود بخشند.

 دستور جلسه 1) ادامه بررسي برنامه راهبردي

آقاي يزداني ويرايش دهم برنامه راهبردي را در اين جلسه ارائه دادند. اعضا حاضر در جلسه نسخه جديد را با نسخه قبلي مقايسه و مرور كردند و نظرات خود را اعلام كردند.

دكتر ملكي: از آقاي يزداني تقاضا دارم براساس نگاه تحليلي، تعداد راهبردها را كاهش دهند و به كليت هر يك از آنها بيفزايند.

هر يك از اعضا نيز نظرات خود را بيان داشتند و در پايان مقرر گرديد: آقاي يزداني راهبردها را در جدول ماتريسي ارائه نمايند.

-         دستور جلسه 2) تصميم‌گيري درخصوص مسئولين كميسيون‌ها

دكتر ملكي: با تغيير ساختار انجمن و نام كميسيون ها به دو چيز توجه بيشتري شد. يكي اين كه به اساسنامه انجمن توجه بيشتري به عمل آمد و دوم اين كه ظرفيت كار و فعاليت هر يك از كميسيون ها افزايش پيدا كرد. لذا از دوستان هيات مديره تقاضا دارم با قبول مسئوليت كميسيون ها تحقق عملي انتظارات را ممكن سازند.

دكتر مهرمحمدي: از افرادي كه اعلام آمادگي براي همكاري در انجمن و هيئت مديره كرده ‌بودند درخصوص عضويت در كميسيون‌ها استفاده شود.

جمع‌بندي و مصوب:

رديف

عنوان كميسيون

مسئول كميسيون

1

كميسيون روابط بين‌الملل

دكتر محمود مهرمحمدي

2

كميسيون پژوهش

دكتر علي اكبر خسروي

3

كميسيون ارزشيابي و نقد

دكتر عليرضا عصاره

4

كميسيون توسعه انجمن

دكتر محمدعلي ميرزابيگي

5

كميسيون ترويج علم

دكتر رضوان حكيم زاده

6

گروه‌هاي مطالعاتي

دكتر محمود مهرمحمدي

7

مديريت سايت انجمن

جواد يزداني

 

مقرر شد اين انتصاب ها به طور رسمي به مسئولین كميسيون‌ها ابلاغ ‌شود و تا دو هفته آينده مسئولين كميسيون‌ها موظف شدند كه اعضای كميسيون، شرح وظايف و برنامه پيشنهادي سال 91 را براي تصويب به هيئت مديره ارسال نمايند.

-         دستور جلسه 3) تصميم‌گيري درخصوص همايش يازدهم   

دكتر ملكي: همانطور كه مي‌دانيد ويترين انجمن برگزاري يك همايش سالانه است. متأسفانه برنامه‌ريزي و اجراي همايش يازدهم عقب مانده و شتاب بيشتري مي‌طلبد. هرچند پيگيري هاي زيادي از طرف برادر محترم جناب آقاي دكتر موسي‌پور به عمل آمده ولي با انصراف ايشان، كارها كند شده و بايد به سرعت پيگيري‌ها بيفزاييم. بررسي كه اينجانب به عمل آوردم، انجمن‌هاي علمي براي مشاركت در اين كار خيلي مايل نيستند زيرا هركدام تمايل دارند همايش مستقلي را برگزار كنند. بهتر است همان رويه قبلي در برگزاري همايش‌ها را دنبال كنيم و با همكاري يكي از دانشگاه‌ها همايش را برگزار نماييم.

دكتر عصاره: من هم با اين پيشنهاد كه روال قبل را دنبال كنيم موافق هستم. اين سنت را تغيير ندهيم.

دكتر مهرمحمدي: سوژه همايش يازدهم اختصاصاتي دارد كه قرار شد كار بر اين منوال دنبال شود. يك سوژه آكادميك اما با بار سياسي و حساس است. براي فارغ شدن از هرگونه محدوديت و ملاحظات غيرعلمي و غير آكادميك كه بتوانيم بحث‌هايمان را مطرح كنيم نبايد متكي به منبع دولتي باشيم. ما براي همايش يازدهم نيازمند اين هستيم كه به اصحاب علوم انساني سفارش مقاله دهيم. من پيشنهاد مي‌كنم با توجه به محدوديت‌ها و مشغله‌ زياد دكتر موسي‌پور، يك بار ديگر از ايشان بخواهيم كه كار نيمه تمام را نبايد زمين بگذارند و مسئوليت دبيرعلمي همايش را همچنان برعهده بگيرند. چنانچه نپذيرفتند به دنبال شخص ديگري براي دبير علمي باشيم.

دكتر ملكي: من پيشنهاد مي‌كنم چنانچه دكتر موسي‌پور قبول نكردند جنابعالي به عنوان دبير علمي همايش معرفي شويد.

دكتر مهرمحمدي: به نظر من بهتر است بار انجمن به طور متوازن‌‌تر بين اعضا تقسيم شود. اگر بار بر عهده چند نفر خاص باشد واقعا هويت انجمن بي معني است. افراد بايد از عهده كاري كه بردوششان است برآيند و كار را به سرانجام رسانند. پيشنهاد مي‌كنم اين بار بر عهده فرد ديگري گذاشته شود. جنابعالي به عنوان رئيس انجمن و با توجه به پيشينه و زمينه‌اي كه در خصوص موضوع همايش داريد به عنوان دبير علمي معرفي شويد. با پذيرش اين پيشنهاد توسط هيات مديره، دكتر ملكي به عنوان دبير علمي همايش انتخاب شدند.

-         گزارش دكترمهرمحمدي درخصوص روند كار دومين همايش بين‌المللي

دكتر مهرمحمدي: همانطور كه در جلسه قبل تصميم‌گيري شد، قرار شد كار با وزارت علوم درخصوص برگزاري مشترك همايش بين‌المللي به اتمام برسد و به آنها اطلاع داده شود. با تلاش‌‌هاي فراوان دكتر نادري‌منش را مطلع كردم و به ايشان گفتم شرط انجمن اين است كه تدارك پشتوانه علمي به انجمن داده شود در اين صورت حاضر به برگزاري همايش است. دبير علمي همايش توسط هيئت مديره انجمن انتخاب شود. دكتر نادري ‌منش هم موضع ما را قبول كردند و قرار شد ايشان با دكتر قديمي صحبت كنند و نتيجه را به ما اعلام نمايند. پيش‌بيني مي‌شود همايش دوم بين‌الملل در سال 92 برگزار شود. يك همايش بين‌المللي در سال كار جدي دارد. همچنين در اين خصوص با دكتر فروغي دانشگاه خوراسگان هم صحبت كردم و ايشان همچنان با مشاركت در برگزاري همايش پابرجا هستند بنابراين از هر دو جهت كار دنبال مي‌شود.

 

 

نظرات [0]اطلاعات شما ذخيره شود ؟