سال چهارم شماره سی ام

تاریخ انتشار : شنبه، سوم دی 1390

جلسه دفاع کارشناسی ارشد

جلسه دفاع کارشناسی ارشد: غلامحسین عزتی عبدالجبار (پاییز 1390- دانشگاه پیام نور تهران)

ادامه »

معرفی همایش بین المللی

همایش مقایسه بین المللی آموزش که نیمه اول اردیبهشت ماه 1391 در انتاریو برگزار خواهد شد. در این همایش به پیشرفت های بدست آمده در زمینه نظریه و عمل تعلیم و تربیت پرداخته خواهد شد.

ادامه »
undefined

معرفی برخی از همایش های برگزار شده در پاییز سال 1390

گردآورنده: سولماز نورآبادی، دانشجوی دکتری برنامه ریزی درسی دانشگاه تربیت معلم تهران اولین کنفرانس ملی ارزشیابی و تضمین کیفیت در نظام های آموزشی انجمن پژوهش های آموزشی ایران "اولین کنفرانس ملی ارزشیابی و تضمین کیفیت در نظام های آموزشی" را با اهداف زیر در 2 و 3 آذر سال جاری برگزار نمود.

ادامه »

چاپ کتاب از ویلیام مسی

گردآورنده: سولماز نورآبادی، دانشجوی دکتری برنامه ریزی درسی دانشگاه تربیت معلم تهران یکی از کتاب هایی که در زمینه آموزش عالی در سال 2007 به چاپ رسیده کتابی است که توسط ویلیام مسی نگاشته شده است. این کتاب در 282 صفحه و 9 فصل تدوین شده که جزئیات بیشتر در ادامه ارائه شده است.

ادامه »
undefined

سخن مسئول گروپ مطالعات علم و آموزش عالی با علاقمندان

گروه ذی علاقۀ تخصصی، نهادی اجتماعی حرفه ای در یک حوزۀ تخصصی غالبا میان رشته ای است و محل اجتماع کسانی است که دارای علایق شناختی، ارتباطی و عملی مشترکی هستند. مطالعات علم و آموزش عالی به دلیل جایگاهی که مسائل دانشگاهی و نظام علمی برای جامعۀ درحال گذار ایرانی دارد، واجد اهمیت است. از سوی دیگر مطالعات «برنامه درسی» در پرتو دیدگاه گسترده و نگاه نظر پردازانه و کارشناسانه به کل نظام علم، تحقیقات و فناوری، عمق و وسعت پیدا می کند. در همین راستا « گروه ذی علاقۀ تخصصیِ مطالعات علم وآموزش عالی(با تأکید بر برنامه درسی)» با همکاری علاقه مندان خبره در این حوزه از دو سال پیش تشکیل شده است.

ادامه »

چکیده مقاله

جهانی شدن فرایندی اجتناب ناپذیر، که تمام ابعاد زندگی انسان را تحت تاثیر و تحول قرار داده است، آموزش و پرورش و به ویژه آموزش عالی سنگ بنای توسعه و یکی از نهادهای مهم و اثرگذاری است که در فرایند یکپارچه سازی و همگرایی از این تاثیر و دگرگونی محروم نبوده است و در واقع آموزش عالی نیز از آثار جهانی‌شدن بی‌نصیب نمانده و در سایه امکاناتی که پیشرفت فناوری و جهانی شدن فراهم آورده است، با شتاب بیشتری از نظر کمی و کیفی توسعه یافته و اشکال و رویکردهای تازه‌ای همچون آموزش مجازی و آموزش باز و از راه دور را تجربه کرده است.

ادامه »
تعداد کل : 6 صفحه 1 از 1
1