سال سوم شماره بیست و چهارم

تاریخ انتشار : شنبه، 13 آذر ۱۳۸۹

ادبیات کودکان و نوجوانان

گفتن ونو شتن ازدنیای پرفروغ کودکان ونوجوانان کاری دشوار و حساس است. خیال باید کودکانه خیال انگیزی کند و زبان نرم و روان و کودک فهم باشد و ذهن هم کارکرد کودکانه ی خود را از سر بگیرد.....

ادامه »

رونمایی کتاب

کتاب مقتل منظوم فدایی مازندرانی رونمایی شد خبرگزاری فارس: کتاب مقتل منظوم فدایی مازندرانی پس از 24 سال تلاش فرهنگی رونمایی شد. به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، گردآورنده کتاب مقتل منظوم فدایی شنبه 27/6/89 هم زمان با روز شعر و ادب، در مراسم رونمایی از این کتاب بیان داشت: مازندرانی‌ها در همایش‌های فرهنگی حضور پررنگ ندارند.‌‌فریدون اکبری شلدره‌ای اظهار داشت: فدایی مازندرانی بزرگ‌ترین شاعر عاشورایی در تاریخ و ادبیات مازندران است که از دید بیان و قدرت ادبی از شاعران بی‌نظیر مازندران و ایران است. ‌وی با بیان اینکه بخش اول کتاب مقتل منظوم فدایی در سال 77 چاپ شد، بیان داشت: برای گردآوری این کتاب ارزشمند مشکلات و سختی‌های زیادی را تحمل کردم و نزدیک به 24 سال گردآوری این کتاب نفیس طول کشید.

ادامه »

دوره تربیت مدرس کتاب تازه تالیف فارسی سوم راهنمایی

این دوره طی ماه های تیر و مرداد 89 در مرکز تربیت معلم شهید شرافت با حضور نزدیک به 300 نفر از مدرسان اعزامی از سراسر کشور برگزار شد. در این دوره مولفان کتاب آقیان دکتر سنگری، دکتر اکبری، دکتر قاسم پور و دکتر علوی تدریس می کردند. محتوای دوره از مجموعه ای از موضوعات مطابق با برنامه درسی فارسی راهنمایی از قبیل آشنایی با برنامه درسی، بررسی درس به درس کتاب، روش های تدریس، نقد وتحلیل متون، املا و انشا، ارزشیابی و طرح سوال، دستورزبان فارسی و ... تشکیل می داد.

ادامه »

کارگاه آموزشی روش تدریس فارسی ابتدایی

(ویژه معلمان جامعه تعلیمات اسلامی) مدت : 24 ساعت زمان : شهریور89 مدرس : دکتر حسین قاسم پور اهداف آموزشی کارگاه :

ادامه »

گروه مطالعاتی برنامه درسی زبان فارسی

- طبق اعلام امور اداری سازمان پژوهش آقای دکتر علوی مقدم، تابستان 89 به عضویت هیات علمی گروه زبان و ادب فارسی دفتر برنامه ریزی و تالیف کتاب های درسی درآمدند که به این وسیله این موفقیت را به ایشان تبریک می گوییم. -کتاب آموزش املا تالیف دکتر علوی و علیزاده از انتشارات ابوعطا، در تابستان 89 به چاپ چهارم رسد.

ادامه »

استاد شهریار

روز بیست و هفتم شهریور، روز درگذشت محمد حسین بهجت تبریزی ملقب به شهریار، شاعر معاصر آذربایجانی،از سال 1381 به عنوان روز شعر و ادب فارسی نامگذاری شده است.محمد حسین بهجت تبریزی که به حق او را شهریار شعر و سخن نامیده اند، شاخص ترین شاعر ایرانی دوره ی معاصر است و این امر از مهمترین دلایلی است که روز وفات این شاعر بزرگ به عنوان روز ملی شعر و ادب فارسی نام گذاری شده است.

ادامه »

همایش دبیران منتخب و سرگروه های زبان و ادبیات فارسی استان اردبیل

اولین همایش یک روزه دبیران منتخب و سرگروه های استانی زبان و ادبیات فارسی آموزش و پرورش استان اردبیل در شهریور 89 به منظور تبیین شیوه های فعال تدریس در درس زبان و ادبیات فارسی، استفاده بهینه از الگوهای ابتکاری تدریس، با حضور دکتر اکبری از دفتر تالیف و برنامه ریزی کتب درسی، معاون آموزش متوسطه و رییس گروه و کارشناسان تکنولوژی متوسطه اداره کل، شرکت دبیران و سرگروه های درسی ادبیات فارسی نواحی و مناطق استان در سالن اجتماعات خانه معلم برگزار گردید.

ادامه »

پایان نامه

مطالعه تطبیقی برنامه درسی زبان آموزی ایران با کشورهای افغانستان، پاکستان و تاجیکستان استاد راهنما:دکترحسین قاسم پور مقدم- استاد مشاور:دکتر بلقیس روشن- پژوهشگر:اکرم محمدی- شهریور 87 چکیده: هدف از این پژوهش تطبیق و مقایسه برنامه درسی زبان آموزی ایران و سه کشور آسیا (افغانستان، پاکستان وتاجیکستان)و بررسی نقاط قوت وضعف برنامه درسی زبان آموزی موجود در ایران و ارائه رهنمودهایی جهت بهبود برنامه درسی زبان آموزی دوره ابتدایی ایران می باشد.

ادامه »

پایان نامه2

بررسی تأثیر آموزش نگارش بر مکاتبات اداری کارمندان استان همدان استاد راهنما:دکترعلی اصغر کاکوجویباری، استاد مشاور:دکترحسین قاسم پورمقدم، دانشجو: حشمت اله آقائی، شهریور 1388. چکیده : بررسی تأثیر آموزش نگارش بر مکاتبات اداری کارمندان استان همدان موضوع این پژوهش است که با استفاده از روش آماری « طرح دو گروهی پس آزمون » انجام گرفته است .

ادامه »
تعداد کل : 9 صفحه 1 از 1
1