سال سوم، شماره شانزدهم

تاریخ انتشار: چهارشنبه ششم مرداد 1389

گزارش سفر به فرانسه

موضوع:شرکت در سمینار "آموزش پژوهش محور" که توسط گروه lama la pate فرانسه -پاریس 52شرکت کننده از 35 کشور شرکت کننده ایرانی:طاهره رستگار از انجمن ترویج علم ایران زمان:17-23 مای یا 27اردیبهشت الی3 خرداد؟

ادامه »

گزارش کارگاه ساخت اسطرلاب

روز چهارشنبه ۱۶ تیرماه کارگاه ساخت اسطرلاب با استقبال فراوان علاقمندان علم نجوم مواجه شد. بطوریکه شرکت کنندگان در این نشست تقاضای اجرای مجدد این کارگاه را خواستار شدند. امیدواریم در پاییز امسال این کارگاه مجدداْ برگزار شود.

ادامه »

تاریخچه ایجاد کمیته ی آموزش نجوم مبتنی بر فرهنگ وتمدن اسلامی

یکی از زیرمجموعه های گروه پژوهش در برنامه‌های درسی علوم تجربی موسسه پژوهشی برنامه ریزی درسی و نوآوریهای آموزشی

ادامه »

یک اتفاق جالب: دو ماه در آسمان

روز ۵ شهریور امسال را به خاطر بسپارید. نیمه شب ۵ شهریور امسال در آسمان دو ماه خواهید دید.

ادامه »

آموزش شیمی

معرفی کتاب: کتاب «آموزش شیمی» تالیف دکتر عابد بدریان در 244 صفحه از طرف انتشارات مبنای خرد منتشر شد. در این کتاب علاوه بر پرداختن به شیوه های مختلف آموزش شیمی و چگونگی انجام فعالیت های عملی، نحوه ی کاربرد فناوری اطلاعات در آموزش شیمی و یادگیری شیمی بطور خاص مورد توجه قرار گرفته است.

ادامه »

نقش مباحث نجوم در کتاب‌های درسی باید پررنگ‌تر شود

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش ایرنا، "عابد بدریان" در نشست نقد و بررسی عملکرد آموزش و پرورش در سال جهانی نجوم در سینما فلسطین گفت: موسسه پژوهشی برنامه‌ریزی درسی و نوآوری‌های آموزشی با تشکیل کمیته آموزش نجوم تلاش کرد تا از طریق پژوهش به نیازهای آموزش و پرورش پاسخ دهد.

ادامه »

مختصری از سخنرانی دکتر مسعود صدرالاشرافی در جلسه سیگ علوم

(شنبه دوم مرداد 1389) موضوع سخنرانی : کژ فهمی در یادگیری علوم، پیشگیری و چاره جویی دکتر مسعود صدرالاشرافی دارای دکترای آموزش فیزیک از آمریکا(در سال 1357)

ادامه »
تعداد کل : 7 صفحه 1 از 1
1